Uchwyty dla niepełnosprawnych – praktyczne informacje

Wyposażenie łazienek i nie tylko

Jeśli poszukujecie dostawcy wysokiej jakości elementów wyposażenia łazienek, takich jak uchwyty dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, nie mogliście lepiej trafić – firma DISPEL jest producentem funkcjonalnych poręczy łazienkowych, uchwytów, jak też siedzisk i krzeseł.
Produkty marki DISPEL to synonim solidności i komfortu. Dzięki poręczom i uchwytom łazienkowym osoby niepełnosprawne ruchowo oraz seniorzy mający trudności z poruszaniem się poczują się bardziej samodzielnie i pewnie. Nasze wyroby są również nieocenioną pomocą dla opiekunów osób starszych oraz niepełnosprawnych. Ofertę adresujemy do odbiorców prywatnych, instytucji takich jak domy seniora czy placówki opiekuńcze, szpitale, czy placówki służby zdrowia, jak i zarządców obiektów użyteczności publicznej, w których wymagana jest dostępność toalet dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu nasz asortyment akcesoriów. Oferujemy poręcze, uchwyty oraz inne wyroby z zakresu wyposażenia łazienek i toalet dla osób niepełnosprawnych oraz seniorów. Wszystkie nasze wyroby, takie jak poręcze i uchwyty, dostępne są w dwóch wersjach – ze stali węglowej, lakierowanej proszkowo na kolor biały, jak też z polerowanej stali nierdzewnej. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyrobami.

Poręcz prosta

Poręcz prosta, dostępna w wersjach o długości od 20 do 100 cm, jest uchwytem nadającym się do zamontowania w łazience lub obok łóżka. Uchwyt prosty zapewni utrzymanie równowagi seniorowi lub osobie niepełnosprawnej motorycznie – średnica 25 mm umożliwia pewny i bezpieczny chwyt. Poręcz prosta znajdzie zastosowanie zarówno w toalecie i łazience w mieszkaniu prywatnym, domu seniora, jak i w obiekcie użyteczności publicznej. Przykładowe zastosowanie poręczy to umieszczenie jej na ścianie toalety obok miski ustępowej.

Poręcz umywalkowa

Uchwyt umywalkowy nadaje się do zamocowania obok umywalki, w parze ze znajdującą się naprzeciwko przyścienną poręczą prostą. Wszystkie poręcze i uchwyty dla osób niepełnosprawnych marki DISPEL oferowane są w zestawach z solidnymi śrubami montażowymi, jak też odznaczają się znaczną nośnością, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez osoby o dużej masie ciała i proporcjonalnej do wagi sile chwytu.

Poręcz uchylna

Uchwyty uchylne znajdują zastosowanie między innymi w toaletach dla osób niepełnosprawnych. Poręcze uchylne do góry, zamontowane po obu stronach miski ustępowej, są nieocenioną pomocą dla osób o niskiej stabilności postawy, zapewniając utrzymanie równowagi podczas korzystania z ustępu, jak też przy przesiadaniu się z wózka lub na wózek. Uchwyty uchylne nadają się także do montażu obok umywalek.

Poręcz uchylna podłogowa

Uchwyt uchylny do zamontowania na podłodze sprawdzi się w pomieszczeniach o ścianach z niezbyt trwałych materiałów, takich jak płyta kartonowo-gipsowa. Poręcz, posiadająca solidne mocowanie do podłogi, dostępna jest w wersjach o trzech długościach uchwytu uchylnego – 50, 60 i 70 cm.

Poręcz kątowa

Wielofunkcyjny uchwyt kątowy, o długości ramion 50 i 30 cm, nadaje się do zamontowania w łazience – pod prysznicem oraz obok łóżka. Zależnie od aranżacji pomieszczenia, poręcz kątowa dostępna jest w wersji prawo- oraz lewostronnej.

Poręcz kątowa krótka

Przedstawiamy uchwyt kątowy krótki. Poręcz taka, podobnie jak uchwyt prosty, zamontowana obok miski ustępowej czy obok łóżka, zapewni większą mobilność i samodzielność seniorowi oraz osobie z ograniczoną sprawnością ruchową. Dla zapewnienia użytkownikom uchwytów maksymalnej wygody, oferujemy poręcze kątowe o kilku stopniach rozwarcia: 90, 120 oraz 150 stopni.

Poręcz do WC

Uchwyt do montażu w WC, dostępny w wersji prawo- oraz lewostronnej, stanowi bardziej stabilną alternatywę dla poręczy uchylnych. Statyczny uchwyt, mocowany do ściany i podłogi na solidnych śrubach, sprawdzi się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej.

Krzesełko prysznicowe składane

Uchylne siedzisko prysznicowe o maksymalnej nośności 100 kg zapewni osobie z ograniczoną sprawnością ruchową stabilną pozycję ciała podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Krzesełko prysznicowe jest łatwe w montażu, zaś po złożeniu zajmuje niewiele miejsca.

Ławeczka nawannowa

Siedzisko nawannowe, dostępne w wersji lakierowanej na kolor biały, jest sporym udogodnieniem, szczególnie dla osób z osłabioną ruchomością stawów. Estetyczne ławeczki nawannowe zwiększają bezpieczeństwo w trakcie kąpieli, dzięki czemu są doceniane przez osoby w podeszłym wieku oraz użytkowników o ograniczonej mobilności.

Taboret prysznicowy

Prezentowany taboret prysznicowy posiada aluminiowe nóżki o regulowanej wysokości, dzięki czemu możliwe jest ustawienie siedziska na jednym z pięciu poziomów. Funkcjonalny taboret stanowi rozwiązanie polecane szczególnie w przypadku braku możliwości montażu uchylnego krzesła prysznicowego, może być też wykorzystywany w innych pomieszczeniach, z których korzystają osoby niepełnosprawne oraz seniorzy.
Wszystkie nasze wyroby spełniają standardy jakościowe (oznaczenie CE), ponadto posiadają wpis do rejestru Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, jak i są zgodne z medycznymi normami unijnymi. Dzięki niskiej stawce podatku VAT – jedynie 8% – nasze produkty znamionuje dostępność ekonomiczna, dodatkowo zaś nasi klienci mogą ubiegać się o refundację kosztów przystosowania łazienki ze środków PFRON oraz PCPR.
Atutem naszego sklepu online z poręczami łazienkowymi jest możliwość dokonania zakupu o dowolnej porze. Wyróżnia nas szybka i sprawna obsługa zamówień złożonych przez naszych Klientów. Oferujemy wyjątkowo korzystne koszty wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej – niezależnie od wartości zamówienia. Serdecznie zapraszamy Państwa do zakupów, jednocześnie wyrażając nadzieję, że nabyte u nas poręcze i uchwyty oraz inne akcesoria łazienkowe dla osób niepełnosprawnych i seniorów, będą służyły Wam z powodzeniem przez długie lata.