Łazienka dla niepełnosprawnych – omówienie oferty

Prezentacja oferty firmy DISPEL

Kto chce urządzić łazienkę dla osoby niepełnosprawnej według najnowszych standardów w zakresie funkcjonalności i bezpieczeństwa, powinien zapoznać się z ofertą sklepu internetowego poreczelazienkowe.pl. Klienci indywidualni oraz instytucjonalni znajdą w nim wszystkie niezbędne akcesoria, uchwyty i poręczne potrzebne do przystosowania łazienki do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Wszystkie oferowane poręcze i uchwyty firmy posiadają wymagane przepisami prawa atesty. Ponadto na stronie firmowej sklepu, architekci znajdą obowiązujące zasady projektowania łazienek dla osób niepełnosprawnych, zgodne z europejskimi normami oraz rozporządzeniem ministra infrastruktury.

W co należy wyposażyć łazienkę dla osób niepełnosprawnych?

Bezpieczna i komfortowa łazienka bez barier nie obejdzie się bez specjalistycznych uchwytów, ułatwiających osobom z ograniczoną sprawnością ruchową wykonywanie codziennych czynności. W ofercie sklepu klienci znajdą zarówno proste poręcze, jak i bardziej złożone konstrukcyjnie poręcze kątowe, podłogowe czy uchylne. Poręcze i uchwyty dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki temu można je idealnie dopasować do każdej łazienki.

Poręcz prosta

Ta prosta, uniwersalna poręcz pomaga osobom niepełnosprawnych utrzymać równowagę podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Może także służyć, jako pomoc w przesiadaniu się z wózka na muszlę klozetową czy łóżko. Poręcz idealnie sprawdzi się zarówno w łazience, jak i w sypialni. Przeznaczona jest zarówno do mieszkań prywatnych, jak i szpitali, domów seniora czy innych placówek opiekuńczych.

Poręcz umywalkowa

Poręcz umywalkowa to niezbędny element wyposażenia każdej łazienki bez barier. Zapewnia bezpieczeństwo osobom z dysfunkcją ruchową podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych przy umywalce. Pozwala im uzyskać większą samodzielność w łazience. Poręcze umywalkowe tego typu znajdują zastosowanie nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale także we wszelkiego rodzaju placówkach przeznaczonych dla osób wymagających opieki.

Poręcz umywalkowa

Innego rodzaju pomocą dla niepełnosprawnych w łazience bez barier są wszelkiego rodzaju poręcze uchylne. To bardzo praktyczne rozwiązanie. Poręcze uchylne doskonale się sprawdzają w łazienkach, z których korzystają zarówno osoby zdrowe, jak i niepełnosprawne.

Poręcz uchylna podłogowa

Poręcze uchylne podłogowe pozwalają osobom z ograniczoną sprawnością ruchową zachować pełne bezpieczeństwo podczas obecności w łazience. Poręcze uchylne podłogowe przeznaczone są głównie do łazienek, w których ze względów konstrukcyjnych i architektonicznych nie można bezpiecznie zamontować uchwytów w ścianie.

Siedzisko prysznicowe składane

Krzesełko prysznicowe składane pozwala osobom niepełnosprawnym i starszym zachować samodzielność podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych pod prysznicem. Zapewnia wygodę i bezpieczeństwo. Zamontowanie tego rodzaju krzesełka skutecznie ogranicza ryzyko wszelkiego rodzaju urazów i upadków.

Ławeczka nawannowa

Z kolei ławeczka nawannowa to rozwiązanie dla osób starszych i niepełnosprawnych, które z różnego rodzaju powodów preferują kąpiel w wannie. Ławeczka znacznie ułatwia kąpiel oraz wykonywanie wszystkich czynności pielęgnacyjnych.

Poręcz do WC

Poręcz do WC oferowana jest w dwóch wersjach – lewej i prawej. Poręcz pomaga osobom starszym i niesprawnym ruchowo zachować bezpieczeństwo i intymność podczas korzystania z toalety. Dzięki tej poręczy, osoby z ograniczoną sprawnością ruchową mogą samodzielnie korzystać z toalety.
W ofercie sklepu klienci znajdą wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, pozwalające kompleksowo przystosować łazienkę i toaletę do potrzeb osób niepełnosprawnych według najnowszych standardów. Sklep zapewnia klientom nie tylko atrakcyjne ceny, ale także dogodne formy płatności i wysyłki. Ponadto klienci mogą liczyć na merytoryczną pomoc w zakresie dopasowania odpowiednich elementów wyposażenia do stopnia niepełnosprawności użytkowników.